Sosyal Stratejix
Email info@stratejix.com Bizi Arayın! 0850 840 53 46

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşmaktadır.

Detaylı bilgi almak için yandaki formu doldurunuz. 

Site İçi SEO (On-Page SEO)

On page SEO, site üzerinde yapılan çalışmalara bir diğer deyişle web sitesinin arama motorları kuralları çerçevesinde yaptıkları optimizasyona denilmektedir. SEO ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerin iyi bilmesi gereken bir kavramdır. On Page SEO, alt kırılımlarında çok geniş bir yelpazesi olan farklı farklı teknikleri olan ve arama motorlarının belirli periyotlarla yaptığı ve güncellemelere doğal olarak değişikliklerle gelen yeni kriterlere sahip olan çalışmaları içerir. 

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu

Sitenizin içeriğindeki metinler eğer alıntıysa Google bunu mutlaka farkedecek ve düşük bir kalite puanı verecektir. Bu yüzden öncelikle yaptığımız çalışmalarda sitenizdeki metinleri “özgün içerik” olarak yeniden yazıyoruz. Bunun yanı sıra sitenizdeki görselleri de özgün görsellerle değiştirerek sitenizin Google üzerindeki kalite puanını arttırıyoruz. 

Site Hızı ve Kod Yapısı

Sitenizin hızı ne kadar düşükse hemen çıkma oranı o kadar yüksektir. Kullanıcıların sitenizi hızlı bir şekilde terketmesi Google üzerindeki kalite puanınızı önemli ölçüde düşürür. 

Yaptığımız ölçümlerle site hızınızı tespit ediyor ve yükseltiyoruz. Bununla birlikte Google Bot sitemizi tararken karmaşık bir kod yapısı yerine temiz ve rahat taranabilir bir kod yapısı isteyeceği için sitenizin kod yapısını da Google’a uygun hale getiriyoruz. 

Kullanıcı Dostu Web Sitesi

 İnternet projelerinde, ziyaretçiyi yanıltan yönlendirmeler, akılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz tasarımlar gibi konular, kullanıcı odaklı olmamanın yanında, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. SEO’nun aslında asıl amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi aynı zamanda arama motoru dostudur.

Arama Motoru Etiketleri

Site içi optimizasyon kunuları arasında yer verdiğimiz, arama motoru etiketleri, sitemizin botlar tarafından iyi algılanmasını ve arama sonuçlarında doğru indekslemesini sağlayan parametrelerdir. Meta etiketleri olarak da bilinen bu maddemiz içeriğinde; sayfa başlık ve açıklamalarımız, sayfa dil etiketleri ve sitemizi botlara tanıtan tüm etiketler yer almaktadır. Bu etiketleri kullanırken, mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Yapılacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış algılanmasını ve hatta indeks kayıplarına yol açmaktadır.

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?